Ako vám môžeme pomôcť?

Vždy môžete Kontaktujte nás, ale predtým ako to urobíte, vezmite si chvíľku na prečítanie zoznamu často kladených otázok. Odpoveď, ktorú hľadáte môže byť tu...

There were no results matching your search

 • Čo potrebujem na vyzdvihnutie vozidla?

  Hlavný vodič potrebuje tri veci (všetky na jeho meno):

  1. kreditnú kartu s dostatočným kreditom na pokrytie zálohy za auto,
  2. vodičský preukaz, ktorého držiteľom je aspoň dva roky,
  3. kupón na prenájom od spoločnosti Rentalcars.com alebo eVoucher na našej aplikácii.

  Ďalší vodič bude potrebovať vodičský preukaz.

  Za ďalšieho vodiča a extra výbavu zaplatíte pri vyzdvihnutí auta, preto je dobré pri myslení na kreditnú kartu nezabudnúť na tieto náklady. Výšku zálohy nájdete v zmluvných podmienkach vozidla a v kupóne na prenájom.

 • Môžem si prenajať auto, aj keď nemám kreditnú kartu?

  Nie, bohužiaľ. Vo väčšine prípadov budete potrebovať kreditnú kartu.

  Autopožičovňa zúčtuje zálohu z kreditnej karty hlavného vodiča ešte predtým, ako odovzdajú kľúče od prenajatého vozidla. Bez kreditnej karty nemôžu zúčtovať zálohu, a tak nemôžu odovzdať kľúče.

  O tom, prečo potrebujete kreditnú kartu si môžete pozrieť v zmluvných podmienkach pre auto, pod nadpisom „Čo potrebujete pri vyzdvihnutí“.

 • Ako zmením rezerváciu / doplním číslo letu?

  Na domovskej stránke zvoľte možnosť „Spravovať rezerváciu“. Môžete zmeniť dĺžku pobytu, typ auta, ktoré chcete, a pridať informácie, ako napr. číslo letu.

  Za zmenu rezervácie neúčtujeme žiadne Administratívny poplatok. Ale ak zmeníte svoju rezerváciu, je pravdepodobné, že sa zmení aj cena.

  Je dobré zmeniť rezerváciu čo najskôr. Urobíme všetko, čo sa dá, ale niekedy autopožičovne, s ktorými spolupracujeme, nedokážu vykonať zmeny krátko pred vašou cestou.

 • Aké spôsoby platby akceptuje spoločnosť Rentalcars.com?

  Môžete si rezervovať auto prostredníctvom našej spoločnosti a použiť väčšinu kreditných a debetných kariet. Počas rezervácie vám oznámime, ktoré akceptujeme.

  Ale je dôležite, aby sme vám oznámili, že hlavný vodič bude potrebovať kreditnú kartu pri vyzdvihnutí vozidla. Pretože autopožičovne potrebujú zadať zálohu na kreditnú kartu hlavného vodiča.

  Za prenájom môžete zaplatiť akokoľvek vám vyhovuje. Na rezerváciu auta a na zaplatenie zálohy nemusíte použiť tú istú kartu.

 • Ako zruším rezerváciu?

  Na zrušenie rezervácie prejdite na možnosť „Spravovať rezerváciu“, zadajte svoje informácie a zrušte rezerváciu.

  Ak potrebujete zmeniť plány, ale stále si chcete prenajať auto, prejdite na možnosť „Spravovať rezerváciu“ a zmeňte rezerváciu.

 • Aké sú zásady zrušenia?

  Ak zrušíte v čase VIAC ako 48 hodín pred začiatkom prenájmu, budú vám vrátené všetky peniaze. Ak ste však pri rezervácii auta zaplatili zálohu, nedostanete ju späť.

  Ak zrušíte v čase MENEJ ako 48 hodín pred začatím prenájmu, dostanete peniaze späť, ale bez ceny za tri dni prenájmu.

  Ak ste pri rezervácii prenájmu zaplatili zálohu, dostanete peniaze späť, ale buď bez zálohy alebo bez ceny za tri dni prenájmu, ktorákoľvek suma je vyššia.

  Ak bola rezervácia na menej ako tri dni, nebudú vám vrátené žiadne peniaze. Toto platí aj v prípade, ak nám zavoláte a zrušíte rezerváciu z pultu autopožičovne.

  Ak zrušíte PO začatí prenájmu, nebudú vám vrátené žiadne peniaze.

  Ak si auto nevyzdvihnete (zvyčajne sa to nazýva „neukázať sa“), nebudú vám vrátené žiadne peniaze.

  Autopožičovne to nazývajú „neukázať sa“, keď si nevyzdvihnete auto z dôvodu (napríklad): Neprídete v dohodnutý dátum a čase, nemáte správne dokumenty alebo nie ste oprávnení prenajať si auto alebo hlavný vodič nemá kreditnú kartu s dostatočnou sumou na pokrytie zálohy.

  Niektoré autopožičovne majú vlastné zásady zrušenia, ktoré nájdete v zmluvných podmienkach rezervácie

 • Musím zaplatiť za ďalšieho vodiča?

  Autopožičovni zaplatíte pri vyzdvihnutí auta za každého ďalšieho vodiča, ktorého budete chcieť.

  Ďalšieho vodiča môžete pridať pri prvotnej rezervácii auta, alebo prejdite do časti „Spravovať rezerváciu“ a v časti „Zmeniť rezerváciu“ pridajte ďalšieho vodiča.

 • Budem musieť zaplatiť dodatočné poplatky na pulte v autopožičovni?

  Áno, niekedy.

  Zaplatíte zálohu za auto a za doplnky alebo ďalšieho vodiča, ako budete chcieť.

  Ďalšie poplatky závisia od toho, kde si auto prenajímate, od veku vodiča (vodičov) a od toho, čo zahŕňa váš výlet. Tu sú príklady poplatkov, na ktoré môžete naraziť:

  vládne predpisy a dane, miestne poplatky, poplatok za jeden smer, pohonné hmoty, kreditnú kartu, zimovanie, mladého vodiča, staršieho vodiča, vyzdvihnutie/odovzdanie mimo pracovných hodín, cestnú pomoc, najazdené kilometre a prekročenie hraníc.

  Viac informácií nájdete v zmluvných podmienkach.

 • Aké sú požiadavky na vodičský preukaz?

  Na vyzdvihnutie auta budete potrebovať váš vodičský preukaz.

  Autopožičovne očakávajú, že vodič bude mať vodičský preukaz už aspoň dva roky. Dočasné vodičské preukazy nie sú akceptované.

  Keď si prenajmete auto v niektorých zahraničných krajinách, budete potrebovať medzinárodný vodičský preukaz, ako aj vlastný vodičský preukaz. Z kupónu na prenájom, ktorý vám pošleme po rezervácii, zistíte, čo si potrebujete zobrať na cestu.

  Ak máte vodičský preukaz zo Spojeného kráľovstva a prenajímate si auto v Spojenom kráľovstve, na pulte vás môžu požiadať o kód. Viac informácií získate na adrese tu.

 • Ako zaplatím za extra výbavu?

  Autopožičovni pri vyzdvihnutí auta zaplatíte za doplnky, ktoré budete chcieť, ako napr. za autosedačku, zariadenie GPS alebo snehové reťaze.

  Ak máte záujem o doplňujúcu výbavu po dokončení rezervácie, prejdite do časti „Spravovať rezerváciu“ a vyberte si možnosť „Upraviť“ a pridajte, čo chcete.

  Pretože si autopožičovne zúčtujú priamo za doplnky, ktoré si vyberiete, nanešťastie vám nevieme zaručiť, že majú vždy to, čo potrebujete.

  Sú niektoré autá, pri ktorých môžeme zúčtovať za doplnky a z toho dôvodu vám vieme aj zaručiť, že ich aj dostanete. Ukážeme vám, čo je pri danom aute k dispozícii. Pracujeme na tejto možnosti. Vieme, že to veľa vecí uľahčí, preto dúfame, že túto možnosť rozšírime.

 • Ako mám požiadať o faktúru alebo potvrdenie?

  Kedykoľvek môžete získať potvrdenie alebo faktúru, keď prejdete do časti „Spravovať rezerváciu“ a zvolíte si možnosť potvrdenie.

  V prípade, že potrebujete zmeniť faktúru alebo potvrdenie, kontaktujte nás.

 • Čo ak chcem ísť na aute do inej krajiny?

  Ak chcete vyzdvihnúť vozidlo v jednej krajine a odovzdať ho v inej, vaše výsledky vyhľadávania vám zobrazia autá, u ktorých tak môžete urobiť.

  Ak počas svojej cesty plánujete prekročiť hranice, majte na pamäti:

  1. Možno, že budete musieť zaplatiť viac

   Pri pulte autopožičovne musíte často zaplatiť dodatočné poplatky, dane alebo doplnkové krytie.

  2. Nemusí to byť možné

   Niekedy nebudete môcť ísť autom do inej krajiny, v závislosti od miesta, kde si auto prenajímate.

  Kontaktujte nás, ak chcete ísť počas cesty do inej krajiny a my vás prevedieme možnosťami, ktoré máte.

 • Čo ak budem mať otázky po skončení prenájmu?

  Vyberte si nižšie uvedenú časť Po prenájme, zadajte informácie o rezervácii, vyplňte formulár a my sa na to pozrieme.

 • Aké sú podmienky týkajúce sa paliva?

  Podmienky týkajúce sa paliva určujú, ako zaň zaplatíte a či je potrebné doplniť ho na čerpacej stanici predtým, ako auto vrátite.

  Podmienky týkajúce sa paliva nájdete vedľa popisu auta. Väčšina áut má podmienky vrátenia s rovnakým množstvom paliva ako pri vyzdvihnutí, ktoré sú cenovo najvýhodnejšie – predtým, ako auto vrátite, stačí, ak na čerpacej stanici doplníte palivo, ktoré ste minuli, a vďaka tomu nebudete musieť platiť žiadne poplatky za palivo.

 • Aké doplnkové krytie môže poskytnúť spoločnosť Rentalcars.com?

  Ponúkame plné krytie spoločnosti Rentalcars.com, čo znamená, že vám budú vrátené peniaze v prípade poškodenia požičaného auta alebo krádeže auta a autopožičovňa si ponechá zálohu alebo vám zaúčtuje extra za škodu.

  Plné krytie pokrýva zálohu, ktorú necháte pri vyzdvihnutí vozidla, spoluúčasť, všetky externé diely auta, ktoré nepokrýva základné krytie, s ktorým sa dodáva auto, a zároveň aj poplatky za odtiahnutie a Administratívny poplatok, ktoré vám môžu byť zaúčtované. Na adrese zistíte viac informácií o plnom krytí spoločnosti Rentalcars.com

 • Čo ak som nedostal/a potvrdenie o rezervácii?

  Väčšinu rezervácií okamžite potvrdíme, ale takmer vždy do 48 hodín. Ak sme vám rezerváciu nepotvrdili do 48 hodín, budeme vás následne kontaktovať a vysvetlíme vám dôvod.

  Stav rezervácie po dokončení rezervácie si môžete skontrolovať v časti „Spravovať rezerváciu“.

  Ak zložíte zálohu pri prvotnej rezervácii, po úplnej úhrade za rezerváciu prenájmu auta dostanete kupón na prenájom.

 • Kde nájdem informácie o poistení alebo krytí autopožičovne?

  Krytie, s ktorým sa prenajaté auto dodáva, nájdete uvedené v zmluvných podmienkach. Nájdete ich vo výsledkoch vyhľadávania v časti „Zmluvné podmienky“ a o aute pod názvom „Dôležité informácie“ nájdete v spodnej časti „Kompletné zmluvné podmienky“.

  Každé krytie, ktoré sa poskytuje ako štandard, zabezpečuje autopožičovňa. Informácie o tomto krytí nájdete v zmluve o prenájme, ktorú podpíšete pri vyzdvihnutí auta.

 • Aké poistenie poskytuje autopožičovňa?

  Každý prenájom mať havarijné poistenie (Collision Waiver Damage) a poistenie proti krádeži (Theft Protection). Patria sem, v závislosti od miesta, kde si prenajímate auto:

  • zahrnuté v cene auta pri rezervácii, alebo
  • ich poskytne spoločnosť, ktorá vydala hlavnému vodičovi kreditnú kartu, alebo
  • si ich môžete zakúpiť od autopožičovne pri vyzdvihnutí auta.

  Informácie o tom, čo je v cene, nájdete pri rezervácii v zmluvných podmienkach a aj na kupóne pre prenájom.

 • Môžu mi byť vrátené peniaze, ak vrátim auto skôr?

  Žiaľ, nemôže vám vrátiť žiadne peniaze za prenájom, ktorý nevyužijete.

  A to z dôvodu, že sme sa vo vašom mene zaviazali na celé obdobie prenájmu a autopožičovňa očakáva, že sa auto bude používať počas celej doby. Naplánovali autá a parkovanie na základe pôvodnej rezervácie.

 • Čo je to spoluúčasť?

  Spoluúčasť je suma, za ktorú ste zodpovední v prípade poškodenia auta (ak je kryté v rámci havarijného poistenia) alebo krádeže (v prípade krytia v rámci poistenia proti krádeži)).

  Informácie o výške spoluúčasti pri prenájme nájdete v zmluvných podmienkach a zároveň aj na kupóne na prenájom auta.

 • Čo je to havarijné poistenie alebo CDW?

  Havarijné poistenie (Collision Damage Waiver) je typ poistenia v prípade požičaných áut. Obmedzuje zodpovednosť vodiča v prípade poškodenia prenajatého auta.

  To znamená, že vám autopožičovňa nezaúčtuje celé náklady v prípade poškodenia auta, ktoré práve máte.

  Vždy však existuje určitá spoluúčasť, čo znamená, že budete musieť zaplatiť prvú časť nákladov na opravu.

  Špecifiká, čo zahŕňa havarijné poistenie (Collision Damage Waiver) závisia od autpožičovni a od miesta, kde si prenajímate auto.

  Ale obvykle sa nevzťahuje na predné sklo, pneumatiky, podvozok, výmenu zámkov, výmenu kľúčov a ani na poplatky za odtiahnutie. To znamená, že v prípade poškodenia týchto dielov alebo ak budete odtiahnutí, budete zodpovední za celé náklady, nielen spoluúčasť.

  Havarijné poistenie (Collision Damage Waiver) funguje len v prípade, ak dodržíte zmluvné podmienky zmluvy o prenájme (ktorú podpíšete pri vyzdvihnutí auta). To znamená, že ak (napríklad) šoférujete pod vplyvom alkoholu alebo zaparkujete na mieste, ktoré je rizikové a auto poškodia, budete zodpovední za celú výšku nákladov na opravu a nielen vo výške spoluúčasti..

 • Čo je to poistenie proti krádeži (Theft Protection) alebo TP?

  Poistenie proti krádeži (Theft Protection) je typ poistenia v prípade požičaných áut. Obmedzuje výšku zodpovednosti vodiča v prípade ukradnutia prenajatého vozidla.

  To znamená, že autopožičovňa vám zaúčtuje celé náklady, ak vám auto ukradnú, kým ho budete mať.

  Takmer vždy je spoluúčasť, čo znemená, že budete musieť zaplatiť prvú časť nákladov na opravu alebo náhradu.

  Špecifiká toho, čo zahŕňa poistenie proti krádeži (Theft Protection), závisia od autopožičovni a kde si prenajímate auto.

  Havarijné poistenie (Collision Damage Waiver) funguje len v prípade, ak dodržíte zmluvné podmienky zmluvy o prenájme (ktorú podpíšete pri vyzdvihnutí auta). To znamená, že ak (napríklad) necháte auto neuzamknuté a ukradnú ho, budete zodpovední za celú výšku nákladov na opravu a náhradu a nielen vo výške spoluúčasti..

 • Čo by som mal/a urobiť, keď nastúpim do auta?

  1. Auto dôkladne skontrolujte

   Pozrite si auto z každej strany aj zvnútra a všímajte si prípadné škody. Ak nejaké nájdete, požiadajte personál autopožičovne, aby ich zaznamenal do vašej zmluvy o prenájme. V prípade potreby si urobte fotografie, aby ste mali dôkaz o tom, v akom stave bolo auto na začiatku prenájmu.

  2. Zistite, aký typ paliva auto potrebuje

   Otvorte kapotu auta a skontrolujte, či auto jazdí na benzín alebo naftu. Pri benzínovom motore môžete nájsť označenie „95”. Ak si nie ste istý/-á, aký typ paliva auto potrebuje, pred odchodom z pobočky sa opýtajte personálu.

  3. Pozrite sa na palubnú dosku

   Podmienky týkajúce sa paliva zvyčajne zahŕňajú vrátenie auta s rovnakým množstvom paliva ako pri vyzdvihnutí – predtým, ako auto vrátite, stačí, ak na čerpacej stanici doplníte palivo, ktoré ste minuli. Vďaka tomu nebudete musieť platiť žiadne poplatky za palivo. Vložte kľúč do zapaľovania a skontrolujte, či je v nádrži dostatok paliva a či fungujú svetlá.

  4. Naplánujte si trasu

   Ak má vaše auto GPS, pred jazdou si môžete v nastaveniach vybrať jazyk.

  5. Pred odchodom sa na chvíľu zastavte

   Uistite sa, že majú všetci cestujúci zapnutý bezpečnostný pás, nastavte spätné zrkadlá, upravte si polohu sedačky a zistite, ako sa radí spiatočná rýchlosť a kde je umiestnené ovládanie ukazovateľov smeru.

  6. Zistite, kde sa nachádza čerpacia stanica

   Predtým, ako odídete, zistite, kde sa nachádza najbližšia čerpacia stanica. Pri návrate ju môžete využiť na doplnenie paliva pred odovzdaním auta.

 • Prečo musím podpísať dohodu o prenájme vozidla na pulte?

  V zmluve, ktorú podpíšete, bude uvedené, s čím súhlasíte pri prenájme auta od autopožičovne.

  Spoločnosť Rentalcars.com vystupuje ako sprostredkovateľ alebo zástupca. Spájame zákazníkov s autopožičovňami a preberáme rezervácie. Zmluva o prenájme, ktorú podpíšete, sa môže odlišovať v závislosti od autopožičovne a krajiny, v ktorej si auto prenajímate.

  Rovnako ako pri iných zmluvách, ktoré podpisujete, uistite sa, že ste si vedomí toho, s čím súhlasíte a nestavia vás to do nepríjemnej pozície.

 • Ako sa môžem vyhnúť doplnkovým poplatkom, ak odovzdám auto na letisku?

  Vrátením auta načas, so správnym množstvom pohonných hmôt a bez akéhokoľvek nového poškodenia alebo nadmerného zašpinenia.

  Keď odovzdáte auto, môže vám autopožičovňa zaúčtovať za:

  • celý ďalší deň v prípade, ak odovzdáte auto neskoro,
  • natankovanie spolu s poplatkom za natankovanie,
  • vyčistenie auta v prípade nadmerného zašpinenia,
  • nové poškodenie

 • Čo mám urobiť, ak sa auto pokazí, alebo ak budem mať nehodu?

  V prípade, že sa auto pokazí, okamžite zavolajte na núdzovú linku autopožičovne. Číslo nájdete v zmluve o prenájme, ktorú ste podpísali pri vyzdvihnutí auta.

  Autopožičovňa vám oznámi, čo chce urobiť.

  Uschovajte doklady na bezpečnom mieste.

  V prípade nehody zavolajte na núdzovú linku autopožičovne. Číslo nájdete v zmluve o prenájme, ktorú ste podpísali pri vyzdvihnutí auta.

  Zavolajte políciu a nahláste nehodu.

  Autopožičovňa vás neskôr požiada o vyplnenie formuláru hlásenia škody.

 • Prečo mi autopožičovňa zaúčtovala?

  Existuje niekoľko dôvodov, prečo môže autopožičovňa účtovať priamo vám.

  Pri vyzdvihnutí vozidla zaplatíte autopožičovni za ďalšieho vozidla a doplnkovú výbavu.

  Ak sa rozhodnete zakúpiť plnú ochranu od spoločnosti Rentalcars.com, zabezpečíme vám krytie a vy nám zaplatíte pri rezervácii. Ak si zvolíte zakúpiť krytie pri pulte pri vyzdvihnutí auta, poskytne vám autopožičovňa krytie a zaplatíte priamo jej. Krytie prenájmu auta je komplikované a sme si vedomí, že môže byť mätúce. Zistite viac informácii o plnom krytí od spoločnosti Rentalcars.com.

  Po ukončení prenájmu vám môže autopožičovňa zaúčtovať za opätovné natankovanie, pokuty za parkovné, pokuty alebo poškodenie vozidla.

  Poplatky by mali uviesť v dokladoch, ktoré vám odovzdajú (aj keď niektoré pokuty a pokuty za parkovanie môžu byť doručené neskôr).

  Ak nerozumiete dokladom, ktoré vám dajú, alebo ak nie ste si istí, prečo vám bolo niečo zaúčtované, pozrite si nižšie uvedenú časť [Po prenájme] a my sa na to pozrieme.

 • Ako si vytvorím účet?

  Prejdite do časti Prihlásiť sa na našej lokalite a zvoľte si možnosť Vytvoriť účet.

  Na vytvorenie účtu potrebujete e-mailovú adresu a heslo. Potom vám pošleme overovaciu e-mailovú správu.

  Po nastavení účtu sa môžete prihlásiť a sledovať všetky svoje rezervácie.

 • Čo ak chcem auto vyzdvihnúť a odovzdať autopožičovni mimo pracovných hodín?

  Počas vyhľadávania auta sa vás spýtame, kedy chcete vyzdvihnúť a odovzdať prenajaté auto. Potom vám ukážeme dostupné autá v danú dobu, kedy potrebujete. Ak nie je k dispozícii žiadne, navrhneme vám možnosť, ktorá najviac vyhovuje tomu, čo chcete.

  Ak sa vám plány zmenia po dokončení rezervácie, môžete si dobu vyzdvihnutia a odovzdania zmeniť v časti Spravovanie rezervácie a ukážeme vám, čo je v danú dobu k dispozícii.

  Niektoré autopožičovne ponúkajú v niektorých lokalitách službu aj mimo pracovnej doby, ale účtujú si za to. Iné autopožičovne a lokality nedokážu ponúknuť službu mimo pracovnej doby.

  V prípade otázok týkajúcich sa služieb mimo pracovnú dobu pri vašej rezervácii vás budeme kontaktovať.

 • Čo sa stane, ak priletím neskôr alebo a let zrušili?

  Ak ste doplnili informácie o lete k vašej rezervácii, dokáže autopožičovňa sledovať váš let a môže vám podržať auto až jednu hodinu.

  Ak váš let mešká a pri rezervácii ste neuviedli informácie o lete, čo najskôr nám zavolajte na telefónne číslo, ktoré nájdete v kupóne na prenájom.

  Meškanie letov a zrušenia sú mimo našu kontrolu, preto spoločnosť Rentalcars.com nemôže prevziať žiadnu zodpovednosť za vzniknuté problémy alebo náklady.

 • Budem musieť nechať nejakú zálohu, keď si vyzdvihnem vozidlo?

  Áno. Pri vyzdvihnutí vás personál pri pulte požiada o zálohu pre prípad poškodenia alebo ukradnutia auta počas prenájmu. Výška zálohy bude dočasne zablokované na / zúčtovaná z kreditnej / debetnej karty hlavného vodiča počas celej doby prenájmu.

  Pokiaľ vrátite auto na konci prenájmu bez poškodenia, budú peniaze odblokované / vrátené do siedmych dní.

  Ak na karte hlavného vodiča nie je dostatok dostupných finančných prostriedkov na zálohu, nemusia vám dovoliť zobrať si auto alebo pracovníci na pulte môžu trvať na tom, aby ste si od nich zakúpili doplnkové krytie.

  Je to bežný postup všetkých autopožičovní.

 • Aké doplnkové krytie si môžem kúpiť u pracovníkov za pultom?

  Rôzne autopožičovne môžu predávať rôzne doplnkové krytie, ale najbežnejším krytím je super havarijné poistenie (Super Collision Damage Waiver (SCDW)). Poistenie SCDW môže v závislosti na spoločnosti:

  • pokrývať náhradné diely auta, ktoré nie sú súčasťou bežného havarijného poistenie (Collision Damage Waiver) (napr. okná a pneumatiky)
  • znížiť spoluúčasť - zníženie na maximum, ktoré musíte zaplatiť v prípade poškodenia, ktoré pokrýva poistenie vozidla
  • Nastavenie na nulu, tak, aby ste nemuseli nechávať pri vyzdvihnutí žiadnu zálohu alebo zaplatiť za poškodenie niečoho, čo je kryté poistením vozidla.